Garderoba na wymiar

Garderoby FUKIMA

Garderoba, czyli idealne rozwiązanie przechowywania odzieży, obuwia oraz rzadziej używanych przedmiotów. Coraz częściej decydujemy się na dodatkowe pomieszczenie tego typu w mieszkaniach oraz mniejszych budynkach.

Garderoba przestaje być oznaką luksusu i domeną dużych domów, wystarczy już 3,5 m² aby z firmą FUKIMA w przemyślany sposób rozplanować i zagospodarować przestrzeń przeznaczoną na szafy, szuflady, półki i drążki, które pozwolą na przejrzyste pogrupowanie ubrań i akcesoriów.

Planując rozkład garderoby z firmą FUKIMA, należy wziąć pod uwagę jakie ubrania dominują w naszej szafie i co jeszcze chcielibyśmy w niej przechowywać, taka obserwacja pozwoli na wybór optymalnych rozwiązań. Pewne jest, że w garderobie nie może zabraknąć szafy z drążkami, w której umieścimy nie tylko spódnice czy marynarki, ale także odzież wierzchnią. Drążki na długie sukienki oraz płaszcze powinny znaleźć się na wysokości ok. 160-180 cm. Natomiast na krótsze ubrania drążki możemy zamontować na dwóch poziomach, zachowując pomiędzy nimi ok. 100 cm odległości. W takim układzie na wyższym poziomie umieścimy koszule i marynarki, a na dolnym spódnice oraz spodnie. Pamiętajmy, że drążki powinny być odsunięte od tylnej ściany szafy ok. 40-50 cm, aby swobodnie zmieściły się wieszaki. Planując liczbę oraz długość drążków w garderobie, warto wiedzieć, że 10 wieszaków z ubraniami lekkimi zajmie ok. 30 cm jego długości, natomiast w przypadku grubszej odzieży trzeba liczyć ok. 60 cm drążka na 10 wieszaków.

W wyższych partiach szaf warto umieścić odzież na wieszakach, na niższym poziomie powinny znaleźć się szuflady np. na bieliznę oraz półki na torebki. Na samym dole możemy wygospodarować miejsce na buty.

Garderoba to przede wszystkim wygodna i praktyczne zagospodarowanie miejsca, dlatego warto korzystać z ciekawych rozwiązań, jakie proponuje FUKIMA dedykowanych konkretnym rodzajom ubrań, np. specjalnych wieszaków na spodnie czy apaszki lub krawaty. Efektowny, ale zarazem efektywny charakter Państwa garderobie zapewnią wiklinowe koszyki czy ozdobne pudełka ustawione na otwartych półkach.

Szafy wnękowe na wymiar są świetnym rozwiązaniem na zagospodarowanie każdej nawet najmniejszej, nie wykorzystanej przestrzeni. Do stworzenia takiej szafy wykorzystuje się najczęściej ściany, podłogę i sufit będące elementami nośnymi. Organizacja takiej szafy pozwala zaoszczędzić, ponieważ w szafie wnękowej zbędne są takie elementy jak plecy, ścianki boczne i podłoga. Zagospodarowanie wnętrza szafy na wymiar to tysiące rozwiązań zastosowania koszy, szuflad, drążków, wieszaków, które ułatwią przechowywanie ubrań i akcesoriów.

 

garderoba na wymiar