Szafy na wymiar

Szafy przesuwne FUKIMA

Szafy przesuwne mają wiele zalet, przez co stają się coraz bardziej popularne w naszych domach i mieszkaniach, świetnie sprawdzają się we wszelkiego rodzaju wąskich przejściach, przedpokojach, czy korytarzach.

Szafy przesuwne w odróżnieniu od tradycyjnych szaf posiadają przesuwne skrzydło drzwiowe, nie zajmują dodatkowej przestrzeni podczas otwierania, co pozwala na umieszczenie dodatkowych lub większych mebli czy elementów dekoracyjnych. Szafy przesuwne to istotny element zabudowy wnęk, łączący funkcjonalność, komfort użytkowania i podkreślający indywidualny charakter jej właściciela.

Dzięki możliwościom jakie daje FUKIMA szafy z charakterem, czyli szafy przesuwne z różnych materiałów, w wielu kolorach, rozmiarach i stylach oraz elementów wyposażenia wewnętrznego – szuflady, wieszaki, pojemniki – pozwolą na zorganizowanie wnętrza wg. własnych upodobań i potrzeb. Najlepszą szafą przesuwną będzie ta, którą Państwo zaprojektujecie sami, z drobną pomocą naszego specjalisty:)

Jako wypełnienia drzwi możemy zastosować:

  • Decobel – grafika pod szkłem (to rozwiązanie staje się coraz powrzechniejsze). Szkło podkreśla szlachetność szafy, a grafika wybrana spośród 40 milionów wzorów sprawia że drugiej takiej szafy nie można dostać w IKEA.
  • Lacobel – szkło jednobarwne ponad 2700 kolorów (do wyboru 29 kolorów podstawowych,  RAL, NCS, metaliczne folie dekoracyjne).
  • Płyta meblowa – do wyboru mamy kilku producentów płyt KRONOPOL, KRONOSPAN, EGER.
  • Lustra – popularna wstawka powiększająca optycznie pomieszczenie. Lustra w kilku kolorach srebrne, jasny brąz, grafit.
  • Inne wypełnienia – bambus, laminat, naklejka i mieszanka ww. elementów wypełnienia.

Szafy przesuwne firmy FUKIMA posiadają solidną oraz stabilną konstrukcję, wykonywane są z wysokojakościowych materiałów, co sprawia, że każdy komponent jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia i mimo długotrwałej eksploatacji, całość prezentuje się estetycznie, oryginalnie, a co za tym idzie cieszy cieszy nas każdego dnia.

FUKIMA w swojej ofercie posiada sprawdzony aluminiowy system – kształt profili aluminiowych uzyskuje się poprzez ich formowanie według określonego wzorca. Wózki dolne i górne prowadniki są niewidoczne, gdyż system jezdny znajduje się w środku ramki. System aluminiowy i ramiaki wykonano ze stopu aluminium pokrytego lakierem poliestrowym (dostępnego w kolorach: brązowym, czarnym i białym), powłoką galwaniczną (kolory: anoda złota, anoda szampańska, anoda naturalna) i powłoką PVC (drewnopodobne wybarwienia).

Podstawowe elementy systemu:

Profile (inaczej: ramki lub rączki), pionowe i poziome elementy, które stanowią ramę i uchwyt drzwi. Wykonywane w różnych kształtach, szerokościach i kolorach.

Elementy jezdne:

Wózek dolny – element, na którym opierają się drzwi. Śruby regulacyjne pozwalają na dopasowanie drzwi do nierównych ścian. Wózki są odpowiednio łożyskowane. Firma FUKIMA udziela 5 lat gwarancji na system jezdny. Okres bezawaryjnej pracy systemu jezdnego określany na podstawie testów technologicznych, wynosi lat.

Prowadnik górny – łącznik okucia skrzydeł drzwi. Za pomocą dwóch niezależnie obracających się kółek utrzymuje drzwi w pionie i ułatwia toczenie się kółek.

Elementy dodatkowe:

Paski buforowe – ich zadaniem jest tłumienie uderzeń w boczne ścianki szafy.

Paski uszczelniające –zapobiegają przedostawania się kurzu do wnętrza szafy.

Domykacz gazowy – łagodnie domyka drzwi i wyhamowuje je. Amortyzator zastosowany w drzwiach przesuwnych chroni dłoń przed przyciśnięciem skrzydłem drzwiowym, stąd też poleca się jego montaż w drzwiach szaf przeznaczonych do pokojów dziecięcych.

Szafy przesuwne wykonujemy tylko na sprawdzonych systemach aluminiowych. Klient decyduje, jaki system profili i kształt ramek mu najbardziej odpowiada.

Poniżej zaprezentowano profile, z których wykonuje się drzwi przesuwne.

Klient do wyboru ma również kolory (koniak, koniak szczotkowany, srebrny anodowany, czarny szczotkowany, czarny połysk, czarny matowy, biały połysk) na życzenie malujemy również profile na kolory z palety RAL.

Fukima to:

– fachowe doradztwo,

– wysoka jakość wykonania,

– konkurencyjna cena,

– bardzo szybkie terminy realizacji,

– pomiar i wycena gratis,

– gwarancja na wózki i na szafę 5 lat, na prowadnice 100 lat.

 

szafy na wymiar

 

Zapraszamy do naszego biura w Rzeszowie i skorzystania z naszej oferty na szafy przesuwne.